O projektu

TAČR TL03000535: Vývoj systému podpory implementace inovativní koncepce technického vzdělávání na základních školách v České republice

Cíle projektu:

Cílem projektu je formou aplikovaného výzkumu a vývoje systémově přispět k inovaci technického vzdělávání na úrovni 2. stupně základních škol odstraněním bariér bránících implementaci nového kurikula tematicky zaměřeného na rozvoj technického myšlení a tvořivosti do školní praxe. V přímé spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími aplikačními partnery bude na překážky reagováno následujícími aktivitami:

1. návrhem, tvorbou a ověřením on-line systému (software) pro optimální nastavení individuální podoby technického vzdělávání tak, aby bylo školami úspěšně dosahováno nově formulovaných očekávaných výsledků učení,
  2. návrhem a ověřením učebních situací,
  3. vývojem inovativních učebních pomůcek (mobilních sad umožňujících sdílení).
Příjemce podpory:

Univerzita Palackého v Olomouci, Pedagogická fakulta, Katedra technické a informační výchovy

Aplikační garanti:
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • Statutární město Olomouc
  • Základní škola Přerov, Želatovská 8
  • Fakultní základní škola Olomouc, Tererovo nám. 1, příspěvková organizace
  • Základní škola Přerov, Svisle 13
  • Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Uničov
  • Základní škola Břidličná, okres Bruntál
  • Základní škola Uničov, U stadionu 849, Uničov
  • Základní škola a Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh, Severových
Doba realizace projektu: 04/2020 - 12/2023
Hlavní řešitel: doc. PaedDr. PhDr. Jiří Dostál, Ph.D.
Řešitelský tým:
PhDr. Pavlína Částková, Ph.D.
RNDr. Miroslav Janu, Ph.D.
Mgr. Michal Mrázek, Ph.D.
Mgr. Jan Kubrický, Ph.D.
Mgr. Hana Bučková, Ph.D.